Etkinlikler


Otolog Hücresel Rejuvenasyonda öncü firma Regenlab
bir başka yeniliğe öncülük ediyor: CELLULAR MATRIX

BioBridge Biyolojik Tedavi Vakfı Genel Sekreteri Dr. Alain Gondinet, PRP ve Hyaluronik Asit kombinasyonunu bir arada sunan Regen Cellular Matrix'i Türk doktorlarına uygulamalı olarak anlattı.

12, 13 ve 14 Mart 2014 tarihlerinde, İstanbul, İzmir ve Ankara'da düzenlenen toplantılarda Dr. Gondinet, dünyada ve Türkiye'de ilk olan bu özel PRP kitinin etkinliği, uygulama alanları ve yöntemleri ile ilgili değerli bilgiler paylaştı.

Dr. Gondinet, Cellular Matrix'in içerdiği hyaluronik asit ve PRP kombinasyonunun özelliklerinden söz ederken bu iki bileşenin ayrı ayrı uygulanmak yerine birarada uygulanabilmesinin önemine dikkat çekti. Hyaluronik asit ve PRP Cellular Matrix'in yapısında standardize edilmiş bir prosedür ile uygulanıyor, böylece derinin yenilenmesini ve gençleşmesini destekleyen iki değerli etken madde bir defada, tek bir iğne aracılığığla ve kullanıma hazır tek bir kit sayesinde cilde uyulanabiliyor. Celular Matrix'in kapalı bir devre olması, yani ne PRP'nin ne de hyaluronik asidin hiç bir şekilde hava veya başka bir madde ile temas etmemesi önemli.

Ayrıca Cellular Matrix steril ve pirojen içermeyen bir materyal. Yani hyaluronik asit üretimi sırasında ortaya çıkabilecek bazı pirojen maddeler bu bileşimde yer almıyor. Ayrıca bileşimdeki hyaluronik asit ve plazma bir pH uyumu içerisinde olduğu için plateletler ideal bir taşıyıcı matriks içinde yer alabiliyor ve büyüme faktörleri de olmaları gereken bir miktar ve çeşitlilikte salgılanabiliyorlar. Tabii bu taşıyıcı matriksin aynı zamanda derinin nemlenmesine olan katkısı da en önemli avantajlar arasında yer alıyor.


13-16 Mart 2014 tarihleri arasında düzenlenen
Güzellik ve Bakım 2014 fuarına tüm
Sanovis ekibiyle birlikte katıldık...

Sanovis olarak bu fuara katılmaktaki temel hedefimiz; hizmet verdiğimiz müşteri grupları arasında ağırlıklı bir yer tutan Dermatolog , Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı ve Medikal Estetik Hekimlerinin yanı sıra Güzellik Salonları ve Estetik Merkezleri ile buluşabilmek ve bu, nispeten yeni müşteri grubunu da sağladığı ürün ve hizmetler konusunda bilgilendirmekti.
Temsil etmekte olduğumuz Innoaesthetics firmasına ait Inno-roller ürünleri ve bu ürünlerle birlikte kullanıma sunulan roller solüsyonları ziyaretçilerimizin oldukça ilgisini çekti. Bunun yanı sıra “4’ü bir arada” bakım sunan yeni nesil cilt bakım gerecimiz Geneo+ da en çok ilgi gören ürünler arasındaydı.
Ziyaretçilerimiz tek bir adımda cilde anti-aging veya hiperpigmentasyon karşıtı etken maddelerin “infüzyonunu” sağlayan, bu arada deriyi “hafifçe soyan”, mikrosirkülasyondaki “oksijen artışını” sağlayan ve bu arada da tripolar radyofrekans teknolojisinin ciltte etkin ve güvenli biçimde uygulanmasına olanak veren başlığıyla “deri sıkılaştırma” işlevini yerine getiren Geneo+ ürünümüz 4/4’lük özellikleriyle göz doldurdu.
Bir sonraki fuarda daha büyük kitlelere ulaşma adına kendimize yeni hedefler belirlediğimiz bu verimli fuarda bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza ve ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.


Seçkin Cilt ve Saç Bakımı markalarına “ilk elden” bir “tık”la www.sanovisonline.com’da
sahip olabilirsiniz!

Sanovis, yıllardır estetik merkezlerine sunduğum dünyanın önde gelen profesyonel cilt ve saç bakımı markalarının “ev bakım ürünlerine” tüketicilerin “ilk elden ”bir “tık”la sahip olabilmeleri için www.sanovisonline.com u kullanımınıza sunuyor.

Gençlik ve güzelliğin  yaratılması ve korunması için sonsuz seçenkler vardır..
En büyük organımız olan cildimiz, yaşamımızın her döneminde özeni ve bilinçli bir yaklaşımı hak eder.
Cilt ve saç bakımı sadece ulaşabildiğimiz ürünleri  kullanmaktan ibaret değildir. Doğru ürünleri, doğru zamanda, doğru sıklıkla kullanmak gerekir.
Peki sizin ihtiyacınız olan, en doğru cilt ve saç sağlığı ürünleri hangileridir? Bu sorunun cevabını www.sanovisonline.com’da bulabilirsiniz.

Size özel kategoriler…
Sanovisonline’da uzman bir ekibin sizler için oluşturduğu ana ve alt kategoriler sayesinde cildiniz ve saçlarınız için en uygun, profesyonel tedaviye en yakın “Sağlıklı Cilt Bakımı Sistemi”ni oluşturabilirsiniz. 

“Sağlıklı ve zinde bir yaşam” felsefesinden yola çıkan Sanovisonline, “Acaba cildime en uygun temizleyici ya da en uygun anti-aging kremi hangisidir?” gibi en çok sorulan  sorulardan yola çıkarak bir ilki gerçekleştirdi ve içinde anti-aging bakım, cilt temizliği/hafif mekanik soyma, göz çevresi bakımı, koyu lekeleri giderme,akne, “vücut sıkılaştırma’, kuru ciltbakımı, güneşten korunma’, farklı derecelerde saç dökülmesi yağlı ve kepekli saç derisinin bakımı gibi tam14 ana kategori belirledi. Ayrıca bu ana kategoriler örneğin Anti-aging bakım’ın üzerine geldiğinizde temizleyici, güçlendirici, nemlendirici, hafif soyucu ve güneşten koruyucu gibi alt kategorilere ayrıldı.. Böylece “Benim anti-aging bakıma ihtiyacım var ama bu kadar ürün içinden hangilerini kullanmalıyım?” sorusunu sorduğunuzda ana kategoriler ve onların alt kategorileri sayesinde ürün karmaşasına düşmeden kendi cilt sağlığı sisteminizi oluşturabilme olanağı yaratıldı..

Eğer bu kategorilerin de sizin için yeterli olmadığını düşünüyorsanız cildinizle ilgili her türlü sorunuzu bir e-mail göndererek sorabiliyorsunuz. Sanovisonline yetkilileri, uzman doktorlara danıştıktan sonra yararlanabileceğiniz en uygun sistemi en kısa zamanda önermeyi hedefliyor.

Dönemsel promosyonlar
Dönemsel promosyonlarda site üyelerine öncelik tanınıyor. Örneğin size gönderilen tek kullanımlık promosyon kodlarıyla özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Bunun için Sanovisonline’dan en az bir kez alışveriş yapmanız ve siteye üye olmanız (Sadece adınız, soyadınız ve e-mail adresinizi girerek üye olabilirsiniz) yeterlidir. 

Sanovisonline’da satılan ürünler nerede üretilmektedir?
Halen satılmakta olan Agera grubu A.B.D’de, Catherine Lara Fransa’da, Blue Lizard A.B.D’de, Inno-Search İspanya’da, Inno-Roller Kore’de, Thymuskin Almanya’da, Lycogel ise Hollanda’da üretilmektedir. Sanovis, bütün bu markaların Türkiye’deki tek temsilcisidir. 


Cilt Bakımı, Yaşlanma Karşıtı Bakım ve Vücut
Şekillendirme alanlarında
Pollogen’in gelişmiş estetik çözümleri artık Türkiye’de 

Yüksek kaliteli estetik ve dermatolojik çözümlerin Türkiye distribütörlüğünü başarılı bir şekilde yürüten köklü ve tanınmış firma Sanovis, LİV Hospital’da FSMEA Başkan Yardımcısı Dr. Ghislaine Beilin’in misafir konuşmacı olarak katıldığı bir lansman toplantısı düzenledi.

Estetik pazarına yönelik tıbbi ve cilt bakım cihazlarının geliştirilmesi ve pazarlanması konusunda dünya lideri olan Pollogen ve yüksek kaliteli estetik ve dermatolojik çözümlerin Türkiye’deki deneyimli sağlayıcısı Sanovis, Pollogen’in estetik teknolojilerinin pazarlaması konusunda Sanovis’in tek yetkili olduğu bir ortaklık anlaşması imzaladıklarını duyurdular. Pollogen çözümleri cilt bakımı, kırışıklık azaltma, dermal hacimlendirme, cilt sıkılaştırma, sivilce izi tedavisi, selülit tedavisi, yağ azaltma gibi geniş kapsamlı estetik tedavileri kapsamaktadır.

Sanovis Genel Müdürü Mehmet Akıalp bu konudaki duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti: “Pollogen çözümlerinin Türkiye temsilcisi olmaktan dolayı heyecanlıyız. Estetik camiası, Pollogen’in dünya çapında ünlü, uzun dönemli sonuçlar sağlayan, kolay uygulanan ve tüm cilt tiplerine ve tonlarına uygun teknolojilerini kullanmak için son derece istekli. Pollogen çözümleri ile kliniklere üstün nitelikleri cihazlar ile başarılı estetik sonuçlar, önemli kazanç artışı ve uzun dönemli başarı elde etme fırsatı sunuyoruz.”

20 Kasım 2013’te Sanovis’in İstanbul Liv Hospital’da düzenlediği lansman toplantısında deneyimli estetik cerrah ve aynı zamanda FSMEA Başkan Yardımcısı Dr. Ghislaine Beilin, Pollogen çözümleri hakkında bir konuşma yaptı.

Dr. Beilin’in sunduğu Pollogen teknolojilerinden ilki Hibrid Enerji Teknolojisi oldu. Hibrid Enerji, hyalüronik asit, kolajen ve elastin üretimini stimüle ederek, hemen hemen acısız bir fraksiyonel tedavi olanağı sunuyor. Hibrid Enerji ile estetik alanındaki kullanıcılar, peri-oral, peri-orbital ve boyun bölgelerini kolaylıkla tedavi ederken, ablasyon sonrası canlı ve alıcı hücreleri koruyabilecekler. Hibrid Enerji iyileşme süresi gerektirmez ve tüm cilt tonları için uygundur. Hibrid Enerji tedavileri ciltte önemli ölçüde iyileşme ve dolgunluk, gözeneklerde küçülme ve hacim artışı sağlar.

Dr. Beilin bu teknoloji hakkındaki görüşlerini şu şekilde aktardı: “Hibrid Enerji™ Teknolojisi cildi hacimlendirmek ve yenilemek için doğal bir fraksiyonel iyileşme sürecinin kullanımına önayak oluyor. Çalışmalarımdan elde ettiğim sonuçlara göre, HE tedavileri cilde hacim kazandırırken aynı zamanda cilt dokusunu geliştirerek düzensizlikleri gideriyor. Herhangi bir yan etki ile karşılaşmadık, hastalar hemen hemen hiç acı çekmedi ve tedaviyi iyi tolere etti. Ayrıca iyileşme süresi de gerekmedi.”

Dr. Beilin aynı zamanda TriLipo Teknolojisi’ni de sundu. TriLipo iki ayrı etkili teknolojinin birleşiminden oluşmaktadır. TriLipo RF ve TriLipo Dinamik Kas Aktivasyonu olarak adlandırılan bu iki teknoloji tek bir aplikatör aracılığı ile aynı anda uygulanmakta ve girişimsel olmayan yağ alma, lenfatik drenaj, cilt sıkılaştırma ve kırışıklık azaltma tedavilerinde kullanılmaktadır.   

Pollogen CEO’su Amichai Bar-Nir, Sanovis ile işbirliği konusunda şunları söyledi:  “Sanovis Türkiye’den daha uygun bir partner düşünemezdik. Türkiye estetik pazarı hakkında sezgileri çok kuvvetli. İleri teknoloji çözümleri kullanarak kazançlarını arttırmayı hedefleyen estetik profesyonelleri ve güvenli, klinik etkinliği kanıtlanmış tedaviler arayan hastalar Sanovis’in profesyonel yaklaşımı ve benzersiz hizmet kalitesinden faydalanabilirler.”


Sanovis Amerikan Hastanesi’ndeydi.

Medikal estetik alanında yaklaşık 2 yıldır doktorlara yönelik pek çok eğitim toplantısı düzenleyen Sanovis, Amerikan Hastanesi Dermatoloji bölümünde çalışan doktorlara Regenkit PRP hakkında uygulamalı bir sunum yaptı.

Sunumda Regenkit PRP’nin uygulama protokolleri, diğer estetik tedaviler içindeki yeri ve etkili sonuçları örneklerle anlatıldı. Sunumu ilgiyle izleyen dermatologlar, soru-cevap bölümünde PRP hakkında pek çok sorunun cevabını bulma fırsatını yakaladılar.

Sunum PRP uygulamasına dair pratik detayların hasta üzerinde gösterilmesi ile sona erdi.  

 


PRP’nin dünya elçisi yine ülkemizdeydi.

Tüm dünyada hekimler tarafından PRP’nin en yetkin uygulayıcılarından biri olarak görülen Dr. Alain Gondinet’nin 3-4 Mayıs tarihlerinde Ankara ve İstanbul’daki atölye çalışmalarına ilgi büyüktü.

PRP’nin uygulama protokolleri, diğer estetik uygulamalar içindeki yeri, hastaların beklentilerinin nasıl yönetileceği gibi konulardaki deneyimlerini Türk hekimlerle paylaşan Dr. Gondinet, atölye çalışmasının 2.bölümünde mezoterapinin yanı sıra dolgulu PRP’nin kullanım alanlarını hastalar üzerinde uygulamalı olarak anlattı.

 


Cildin rejuvenasyonunda
transdermal uygulamaların bilimsel yükselişi

Inno Search’ün CEO’su galenik farmakoloji uzmanı Dr. Fernando Bouffard, İspanya’daki Inno Search laboratuvarlarındaki bilimsel çalışmalar sonucunda geliştirilen INNO TDS ürünleri ile mezoterapinin cilt üzerindeki rejuvenasyon sağlayıcı etkilerini Türk hekimlerle paylaşmak üzere 30 Nisan’da İstanbul’daydı.

Bouffard, toplantının birinci bölümünde yüz ve vücut bakımında kullanılan Silisyum, Cynara, Hyaluronik asit, Karnitin, DMAE, lipoik asit, çinko ve pek çok farklı etken maddeden oluşan; transdermik liberasyon sistemlerinin tümü ile uygulanabilen ampul ve flakon formundaki kokteyllerini detaylı bir şekilde katılımcı hekimlere tanıttı. Toplantının 2.bölümünde ise Dr.Hakan Erbil INNO TDS transdermal uygulama ürünlerinin kullanımını canlı bir sunumda anlattı.


INNO TDS:  Yüz ve Vücut Bakım Uygulamalarında yeni bir dönem..


INNO TDS Tanıtım Toplantılarından ilki 24 Nisan Pazar günü İstanbul Suadiye Otel’de gerçekleştirildi. Yüz ve vücut bakımında kullanılan Silisyum, Cynara, Hyaluronik asit, Karnitin, DMAE, lipoik asit çinko ve pek çok farklı etken maddeden oluşan; transdermik liberasyon sistemlerinin tümü ile uygulanabilen ampul ve flakon formundaki kokteyller katılımcı hekimlere kısaca tanıtıldı.

Bu kısa tanıtımın ardından Dr. Hüseyin Atalay mezoterapi alanında yıllardan bu yana oluşan geniş deneyimini hem teorik hem de pratik temeller çerçevesinde katılımcı hekimlerle paylaştı.

Dr. Atalay, 50 yılı aşkın bir süredir Avrupa başta olmak üzere pek çok ülkede uygulanmakta olan ve günümüzde tüm dünyada yaklaşık 18.000 hekim tarafından benimsenen mezoterapi’nin temel ilkelerini anlattı, kendi uygulama protokollerinden örnekler verdi.

Daha fazla bilgi ve görsel için pdf dosyasını indirin!


9 Nisan'da İstanbul'da INA Buluşması

9 Nisan’da İstanbul’a gelen olan Belçikalı Plastik Cerrah Dr. Joan Vandeputte yeni nesil dolgu maddeleriyle yüzü yeniden şekillendirerek daha genç, güzel ve çekici göstermenin sırlarını Türk doktorlarla paylaştı.

Her yıl dünyanın en gözde şehirlerinden birinde 80’i aşkın doktoru dünyanın en ünlü plastik cerrahlarından eğitim almak için bir araya getiren InjectNow Academy (INA) adlı eğitim programı geçen yıl Anteis firmasının sponsorluğunda İstanbul’da gerçekleşmişti. Bu yıl Haziran ayında Barcelona’da düzenlenecek INA aktivitesinin öncesinde Türk doktorlardan gelen talep üzerine Anteis dolgu maddelerinin Türkiye temsilcisi Sanovis InjectNow Academy’i lokal olarak düzenledi.

Dünyanın önde gelen estetik içerikli kongrelerinden biri olan IMCAS Paris’te ve dünyanın çeşitli ülkelerinde eğitimler veren, Royal Belgian Society for Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery’nin üyesi olan Dr. Joan Vandeputte 9 Nisan’da İstanbul’da Türk doktorlar ile deneyimlerini paylaştı.

İsviçre’li Anteis firması tarafından geliştirilen “Hibrid Plastik Matriks” yapısındaki Modelis adlı hyaluronik asit içeren dolgu maddesi, estetik uygulamalarla yakından ilgilenen hekimlerin özellikle yüz yapılandırmadaki yeni gözdesi. Dr. Joan Vandeputte  Türk doktorlarla Anteis firması tarafından üretilen bu yeni nesil dolgu maddeleriyle yüzü yeniden yapılandırarak temel kusurlarını gidermenin,  daha genç  güzel ve çekici göstermenin sırlarını paylaştı.

Çünkü,  bu yeni nesil dolgu maddeleri sadece küçük dokunuşlarla yaşlanma izlerinin ortadan kaldırılmasını, yüz görünümünün  daha genç ve güzel hale getirilmesine değil aynı zamanda yüzün bir heykel gibi şekillendirilmesine, güçlendirilmesine, yeniden oluşturulmasına ve yeniden belirginleştirilmesine ve bütün bunların maksimum güvenlik sınırları dahilinde yapılabilmesine olanak veriyor.


Regenkit PRP uygulamasında 2 yıllık deneyimin ardından
Sanovis, Türk hekimleri Dr.Alain Gondinet ile buluşturdu!

Regenerative Medicine Atelier: 2 Years After


10 Mart 2011'de, estetik dermatoloji ve plastik cerrahi alanında çalışan doktorlar, Acıbadem Hastanesi'nde tüm gün süren atölye çalışmasıyla, dünyanın dört bir yanında doktorlara uygulamalı PRP eğitim veren, Regenlab'ın danışmanı Dr.Alain Gondinet'in bilgi ve deneyimlerinden yararlanma fırsatını buldular.

Hekimlerin Dr.Gondinet'nin engin deneyimlerinden faydalanmakla kalmayıp kendi deneyimlerini paylaştıkları ve merak ettikleri pek çok sorunun cevabını buldukları atölye çalışmasında; önceden belirlenen gönüllü kişilere PRP uygulaması yapıldı.

Programın ana başlıkları şöyleydi:

- Türkiye’de PRP kullanımına ilişkin öncü hekimlerin deneyimi

· PRP Hastasının net olarak tanımı (Hastaların ayrımı: genç/yaşlı, ihtiyaçları, beklentileri ve bu konularda ne tür kısıtlamalar olduğu konusu)

· Hastaların beklentileri nasıl yönetilir (Estetik prosedürler arasında PRP’nin ayrımı, deride sağladığı yenilenmenin diğer süreçlerle elde edilenlere göre farkı)

· Uygulama protokolleri (Hangi tip hastaya ne tür protokol uygulanmalı, bu konudaki hatalar ve izlenmesi gerekli kurallar ne olmalı)

· PRP’nin diğer estetik uygulamalar içindeki yeri (PRP hastası bir klinikte tatmin edici sonuçlar alırsa bu hastaya başka ne tür prosedürler servis edilebilir: lazer, vücut tedavileri..)

· Hekimlerimiz diğer PRP sistemleri de varken Neden Regen PRP’yi tercih ediyorlar? (Dokümentasyonu, kapalı sistem oluşu, platelet sayısı, büyüme faktörü yoğunluğu, başka sistemlerde olmayan filler uygulamasının amaçlarıSanovis XXIII. Ulusal Dermatoloji Kongresindeydi


19-23 Ekim 2010 tarihleri arasında Türk Dermatoloji Derneği ile birlikte GATA Dermatoloji AD. ve GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Dermatoloji Kliniği'nin düzenlediği 23. Ulusal Dermatoloji Kongresi Antalya'nın Belek'te gerçekleşti.

Sanovis kongreye Anteis dolgu maddeleri ve Regenkit PRP uygulamaları konusunda doktorlara eğitim vermek amacıyla katıldı. Kongrede; İtalyan doktor Daniel Cassuto dolgu maddeleri konusunda doktorlarla deneyimlerini uygulamalı olarak paylaşırken, Fransız doktor Alain Gondinet de hem Mezoterapi alanında hem de PRP uygulamalarıyla ilgili olarak uygulamalı eğitimler verdi.


Injectnow Academy Anteis İstanbul'daydı!


17-19 Eylül 2010 tarihleri arasında dünyanın çeşitli ülkelerinden 50 doktor ve 20 Türk doktor Injectnow Academy Anteis eğitim toplantısında bir araya geldi.

İsviçreli bilim adamları tarafından geliştirilen, dünyanın en ileri teknolojiye sahip dolgu maddelerini üreten Anteis'in düzenlediği eğitim toplantılarında Kanadalı Plastik Cerrah Dr. Arthur Swift, Fransız doktor Patrick Micheels ve Dr.Ghislaine Beilin uygulamalı eğitimler verdi. 

 
Copyright: Sanovis Sağlık Hizmetleri Danışmanlık Tic. ve Ltd. Şti.